این مقاله به روزرسانی و تکمیل میشود:

معرفی ایده ها ، راهکارها ، حمایت و مشاوره در راه اندازی کسب و کار در شهر ریوش

                      در این مقاله طرح های کسب و کار مطابق با منطقه و شهر ریوش معرفی می شود و حتی الامکان مشاوره ، ارائه طرح توجیهی ، همکاری یا معرفی سرمایه گذار انجام خواهد شد ، و در واقع می تواند و تلاش میکنیم پلی برای شناسایی سرمایه گذاران و صاحبان ایده فراهم شود.

در بخش ایده ها و فرصت های کسب و کار هر روز حداقل یک ایده سرمایه گذاری با اطلاعات مناسب برای سرمایه گذاری معرفی میشود. این بخش برای افرادی که قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارند تهیه میشود و اطلاعات اولیه موردنیاز به همراه تحلیل مختصری راجع به بازار آن کسب و کار ارائه میشود. بدیهی است گر.ه مشاوران ما این آمادگی را دارد بر اساس شرایط هر سرمایه گذار و بر پایه مختصات و مشخصات مدنظر در جهت تهیه گزارش جامع توجیهی و مطالعات بازار اقدام نماید. مناسب بنظر مي رسد علاقمندان به سرمايه گذاري در هر يك از اين زمينه ها ابتدا نسبت به جمع آوري آمار و اطلاعات ، بررسي بازار و انجام مطالعات امكان سنجي محصول مورد نظر اقدام نمايند و پس از يقين به توجيه كافي براي سرمايه گذاري نسبت به احداث واحد توليدي به سازمانهاي ذيربط مراجعه نمايند.


 1 : طرح احداث واحد تولید و بسته بندی روغن حیوانی
معرفي طرح تولید و بسته بندی روغن حیوانی
 نام محصول : تولید و بسته بندی روغن حیوانی
کد آیسیک : کد 1514312385 تحت عنوان انواع روغن حیوانی تصفیه نشده و کد 1514312392 تحت عنوان انواع روغن حیوانی تصفیه شده
معرفی محصول : در ایران روغن حیوانی بعنوان یکی از کالاهای مهم دامی و کشاورزی مورد نیاز مردم ، از سالهای دور مورد توجه بوده است. در فرهنگ ما روغن خوب را روغن حیوانی تلقی می کنند. مصرف روغن حیوانی اصل به دلیل نحوه تولید سنتی نسبت به کره صنعتی ، برتری دارد و به دلیل اینکه مقدار کمتری اسید چرب ترانس دارد ، از خاصیت ضد سرطانی بیشتری برخوردار است. روغن حیوانی دارای خواص بی شماری از جمله استخوان سازی ، کاهش غلظت خون ، کاهش چربی های زائد شکم ، شادابی و سفیدی پوست و سم زدایی از بدن است. لازم بذکر است که برای تولید این محصول باید شیر تازه را تبدیل به ماست و سپس ماست را به دوغ و در نهایت از کره دوغ تولید شده ، روغن حیوانی را استخراج ، تصفیه و بسته بندی نمود. البته اگر بخواهیم سرمایه گذاری اولیه کمتر باشد ، می توان بجای شیر تازه ، کره را از سایر تولید کنندگان خریداری نمود و سپس آنرا به روغن حیوانی تبدیل کرد.
وضعیت بازار تولید و بسته بندی روغن حیوانی
برای این محصول آمار وارداتی ثبت نشده است. هدف از ایجاد واحد پیشنهادی ، استفاده بهینه از منابع تولیدات دامی استان (با کیفیت عالی و قیمت مناسب) ، جایگرینی با روغن های نباتی در بازارهای داخلی و همچنین صادرات به کشورهای خارجی می باشد.
خلاصه بررسي فنی، مالی و بازار طرح تولید و بسته بندی روغن حیوانی
پیش بیني ظرفیت و تركیب تولید : 600 تن در سال
مساحت زمین: 1500 متر مربع
مساحت زیر بنا: 800 متر مربع
برای دریافت پروپوزال ، طرح توجیهی با ما در ارتباط باشید.
(جزییات اضافه میشود)

2 : سرمایه گذاری در احداث کافه نان سنتی 

کافه نان الگویی برگرفته از کشورهای اروپایی است منتهی بدلیل شرایط مناسب آب وهوایی و محصولات اولیه ارگانیک در منطقه کوهسرخ ؛ به این ترتیب که شما اگر فضایی را در اختیار دارید که در آن تنها مرحله نهایی پخت انواع نان‌های سنتی حجیم و نیمه‌حجیم ساده و مغزدار با طعم‌های مختلف و البته برخی موارد که قابلیت تهیه فقط در تنور دارد گرم کردن کافی است ، می‌توانید در کافه نان قهوه یا چای هم سرو کنید. بنابراین فرآیند آماده‌سازی خمیر در تنوری های محلی شهر ریوش انجام می‌شود. تنها کاری که شما انجام می‌دهید این است که خمیرهای آماده و فریز شده را در فر مخصوص قرار می‌دهید. 
این فرصت سرمایه‌گذاری از دو جنبه قابل بررسی است؛ از نگاه اول کسانی که در زمینه نان‌های سنتی فعالیت می‌کنند می‌توانند با اعمال تغییراتی در فضای کار خود به این فضا رو بیاورند. جنبه دوم افرادی هستند که هیچ تجربه‌ای از فضای نانوایی و تولید نان ندارند و تازه می‌خواهند وارد این کار شوند. راه برای این افراد هم باز است چون این شغل احتیاج به دانش فنی یا مهارت خیلی بالایی ندارد. برای شروع ابتدا باید به فکر انتخاب مکانی مناسب برای راه‌اندازی کافه نان باشید. 
شما می‌توانید با فضای 30 مترمربع کار را آغار کنید که قیمت اجاره آن بسته به شهر و منطقه‌ای که در آن قرار دارید متفاوت است. مکان‌یابی در این کار بسیار مهم است شکی نیست که تمام مردم به نان احتیاج دارند و مشتریان شما همیشه و در همه جا وجود دارند، اما طبیعی است که در مناطق شلوغ و پرتردد مشتریان بیشتری خواهید داشت.
 برای تجهیز کافه نان :
 به یک دستگاه پخت و گرم کردن نان و احتمالا یک تنور محلی احتیاج دارید که جمعا حدود 8 میلیون تومان برایتان آب می‌خورد. علاوه براین یک دستگاه قهوه‌ساز و چای ساز که جمعا 10 تا 12 میلیونی و یک فر برای پخت انواع نان که 15 تا 20 میلیون قیمت دارد نیز برای شروع لازم است.
                   

گالری تصاویر

نظرات( 2)

moghaddam: در رابطه با کشت گل محمدی و یک طرح توجیهی کامل در صورت امکان راهنمایی شود
admin: بله در این مورد یک طرح جامع کشت گل محمدی به روش کشت بافت (در سال اول گل میدهد) و گیاهان دارویی مخصوصا موسیر (بذر بومی شده برای کوهسرخ) که با آب و هوای کوهستانی منطقه سازگاری بسیار عالی دارد به همراه تهیه و خرید محصول در دست اجرا می باشد که در به محض تکمیل اطلاع رسانی میشود، برای اطلاع از اخبار در سایت ثبت نام کنید . باتشکر از شما

ارسال نظر

مطالب مرتبط

شهرداری ریوش

شهرداری ریوش در سال 1379 تاسیس شد; شهر کهن ریوش دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوانی می باشد و دارای جمعیتی قریب به 20 هزار نفر در بخش شمالی شهرستان کاشمر واقع شده است.

با ما در تماس باشید